صادرات


صادرات

شرکت بازرگانی ترخیص نوروز با تجربه بالا در زمینه تجارت خارجی، آماده ارائه خدمات صادرات کالا و محصولات به تولیدکنندگان و تجار محترم است. در همین راستا این شرکت از مدت‌ها پیش علاوه بر قشم در گوانگژو، شنزن و دبی و ترکیه نیز اقدام به بازگشایی دفاتر تجاری کرده و با بهره‌مندی از کارشناسان بومی مستقر در چین و امارات، ترکیه ، به پل ارتباطی میان مشتریان و خریداران خارجی تبدیل شده است. صادرات مثل هر فعالیت تجاری دیگری به آینده نگری، برنامه ریزی، آشنایی با متدهای علمی و همچنین جلب اعتماد مشتریان برون مرزی نیاز دارد. در چند دهه اخیر و با پیشرفت‌های روزافزون در حوزه‌های اقتصاد و تجارت، رقابت بین‌المللی بسیار دشوار شده است. از طرفی حضور در این بازارها برای اکثر کشورها بسیار مهم بوده و بقا و یا عدم بقای سیاسی واقتصادی این کشورها وابسته به آن است.

فرایندهای صادرات کالا به چه صورت است؟

پروسه صادرات شامل موارد زیر است:
1. تهیه فهرست کالا
2. اخذ مدارک مرتبط با نوع کالا از سازمان‌های مربوطه
3. ارسال کالا به گمرک مبدا
4. ارزیابی کالا در گمرک و انجام امورگمرکی
5. حمل کالا تا گمرک خروجی
6. ترخیص کالا در گمرک خروجی
7. تهیه اسناد و مدارک جهت ترخیص کالا در کشور مقصد
8. حمل کالا به صورت (زمینی – دریایی – هوایی) تا مقصد (بسته به نوع حمل کالا، تحویل در بندر مقصد، گمرک مقصد و یا انبار مشتری)

مشاوره صادرات و فرآیند های بازرگانی

مشاوره در بخش خدمات صادرات نیازمند شناخت کامل بازار داخل و بین‌المللی، آشنایی با قوانین حاکم بر سازمان‌های مرتبط و سیاست‌گذاری صادراتی است. مشاوره صادرات شامل مشاوره در زمینه معرفی محصولات، مشاوره در خصوص صدور پیش فاکتور، مشاوره در خصوص مباحث بیمه کالا، معرفی کلوزهای مختلف بیمه کالا و … است.

شناسایی نمایشگاه ها و بازارچه ها و رویدادهای خوب دنیا

استخراج لیست کلیه رویدادهای مرتبط با صنعت مورد نظر در دنیا
تهیه اطلاعات مورد نیاز جهت بررسی نمایشگاه‌ها
ارزیابی نهایی و انتخاب نمایشگاه‌ها جهت حضور با ویزیت
برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره بازرگانی در بخش صادرات تماس بگیرید.

سایر خدمات قابل ارائه توسط این شرکت :

شرکت در جلسات حضوری با خریداران بالقوه محصولات شما
بازدید و ارائه گزارش از نمایشگاه های مرتبط با زمینه فعالیت شما
محاسبه قیمت تمام شده محصولات شما در مقصد جهت صادرات
اعتبار سنجی شرکت های چینی -ترکیه ای – عربی و اروپایی قبل از انعقاد قرارداد
تضمین پرداخت طرف چینی – ترکیه ای – عربی و اروپایی
ارائه مشاوره در زمینه صادرات محصولات دارای مزیت رقابتی به چین و امارات و دیگر بازار های هدف

واردات


واردات

واردات یکی از اصلی‌ترین حوزه‌های بازرگانی و تجارت بین‌المللی است. لزوم تجربه و تسلط به قوانین تجارت بین‌‌المللی در امر واردات و صادرات کالا، فعالیت در این زمینه را به حوزه‌ای تخصصی تبدیل کرده است. تهیه مواد اولیه یا لوازم ساخت برخی از کالاها در داخل کشور امکان‌پذیر نیست و گاهی هم تکنولوژی ساخت برخی محصولات در کشور وجود نداشته و یا مقرون به‌صرفه نیست. از همین رو بسیاری از شرکت‌ها، مجموعه‌های تولیدی و … با استفاده از کالاهای وارداتی نیازمندی‌های خود را برطرف می‌کنند. در واقع به تمامی کالاهایی که از راه تجاری به خاک کشور وارد می‌گردد، واردات گفته می‌شود. شرکت ترخیص نوروز قشم با تجربه بالا در امر خدمات واردات کالا و دارا بودن دفاتر بین‌المللی و برخورداری از تیمی حرفه‌ای، انواع خدمات واردات کالا را ارائه می‌دهد. واردات از چین و ترکیه و منبع یابی و خرید از تامین‌کـنندگان خـارجی، توسط کارشناسان بازرگانی ترخیص نوروز قشم نیز، در مجموعه خدمات بازرگانی این شرکت قرار می‌گیرد.

با برخی از خدمات ما در زمینه واردات بیشتر آشنا شوید:

امکان دریافت کالا از تمام شهرهای چین ، ترکیه و ارسال به ایران
امکان دریافت کالا از تمام نقاط دنیا و ارسال به ایران
برآورد و اعلام کلیه هزینه های حمل و ترخیص قبل از دریافت کالا در مبداء
مشاوره رایگان امور بازرگانی توسط کارشناسان و متخصصان شرکت ترخیص نوروز قشم با اشراف کامل بر آخرین قوانین و مقررات بازرگانی و گمرکی کشور

واردات از چین

کشور چین یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین شرکای تجاری ایران بوده است و همچنان بسیاری از کالاهای مورد نیاز کشورمان را تامین می‌کند. به دلیل محدود شدن مراودات تجاری ایران با سایر کشورها، واردات از چین در سال‌های اخیر افزایش یافته است.
یکی از دلایلی اصلی انتخاب محصولات چینی، این است که این کشور به خاطر تولیدات انبوه و استفاده از فناوری روز دنیا، دستمزد پایین کارگر و همچنین دستکاری در نرخ ارز، توانسته است کالاهای باکیفیت اما با هزینه پایین‌تر نسبت به کشورهای دیگر تولید کند. از همین رو در سال‌های اخیر چین موفق شده به میزان زیادی بازار کل دنیا را احاطه کند. با این توصیفات، واردات از چین و واردات از چین مورد توجه بازرگانان دنیا به ویژه بازرگانان ایرانی قرار گرفته است.

واردات از دبی به ایران و مزایای آن

واردات از دبی، حمل و نقل و ترخیص به ایران کم هزینه و مقرون به صرفه است. چرا که دبی در همسایگی ایران بوده و بازرگانان با سرعت و هزینه کمتری نسبت به کشورهای دیگر می توانند محموله ی خود را وارد کشور کنند. این امر منجر به علاقه زیاد بازرگانان ایرانی به تجارت و واردات کالا از دبی شده است.
نکته دیگر در شرایط فعلی این است که، واردات از دبی منجر به تسهیل روند خرید محصولات کشورهایی می شود که در حال حاضر ایران را تحریم کرده اند. در واقع شرکت های ایرانی می توانند محصولات موردنظر خود دبی را به عنوان مقصد دریافت کننده کالا معرفی کنند و پس از ورود محموله وارداتی به دبی برای ارسال آن به ایران اقدام کنند.
البته باید دانست که برای صادرات از دبی به ایران ملزم به طی کردن تشریفات واردات از دبی و پرداخت حقوق گمرکی هستند. همچنین برای واردات کالا از دبی، فرد باید ابتدا درصدی از ارزش کل کالا را به عنوان حقوق گمرکی به دولت امارات بپردازد.

خدمات تخصصی ترخیص نوروز قشم در دبی

بندر دبی یکی از شهرهای کلیدی بازرگانی در خلیج فارس است. اهمیت این شهر به عنوان مرکز تعاملات تجاری خاورمیانه نه فقط برای کشور امارات بلکه برای سایر کشورهای منطقه نیز قابل توجه است. دفتر ترخیص نوروز در دبی ضمن همکاری با شرکت‌های معتبر خارجی مستقر در این شهر به بازرگانان ایرانی خدماتی از جمله ترخیص کلیه کالاهای وارداتی از سراسر دنیا به کشور امارات متحده عربی، ترخیص و حمل کالاهای وارداتی به امارات به صورت کشتی به کشتی و همچنین هواپیما به هواپیما انجام می‌دهد.

مراحل واردات کالا به کشور

در برخی کشورها به دلیل عدم وجود شرایط کافی و نیروی کار متخصص برای تولید برخی کالاها و تکنولوژی‌های خاص کمبودهایی وجود دارد. از همین رو بخش خصوص و دولتی واردات کالا را بهترین گزینه می‌دانند. واردات کالا مراحل بسیاری دارد و کسانی که علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه هستند می‌بایست قدم به قدم تمامی مراحل را به انجام برسانند.‌

در نگاهی اجمالی مراحل واردات کالا از قرار زیر است:

شناخت کالای هدف
شناخت تولید کننده اصلی و مطمئن
بررسی و بازرسی کمی و کیفی کالا
ارتباط با تامین کننده
انجام امور گمرگی و تشریفات قانونی واردات کالا محاسبه هزینه‌های ورودی و تعرفه ها
وجود کارت بازرگانی معتبر و مرتبط
دریافت مجوزهای مورد نیاز برای هر گونه کالا
پرداخت هزینه ها به شرکت تولید کننده
خرید کالا از تامین کننده و ارسال به مقصد مورد نظر
انجام مراحل ترخیص کالا
ثبت اظهارنامه برای ترخیص
بررسی سلامت و تحویل کالا
پرداخت مالیات و عوارض
ارائه مدارک مورد نیاز
پرداخت هزینه ترخیص کالا
دریافت کالا در مقصد

آمار واردات ایران

در این مطلب که با تحقیق و جستجوی کارشناسان متخصص در حوزه واردات ایران گردآوری شده است، تلاش کردیم فعالیت های بازرگانی ایران را از جنبه‌های مختلف بررسی کنیم. از آنجایی که اطلاعات مربوط به واردات و صادرات کشورمان در انتهای هر سال منتشر می شود، در این مبحث میزان واردات و صادرات را به تفکیک گروه کالایی در سال ۹۸ بررسی کرده ایم. مطالعه این تحقیق در هر دسته کالایی برای علاقه مندان این حوزه بسیار مفید خواهد بود و به آنها دید خواهد داد که کدام کالاها در ایران بیشتر مورد توجه بوده است.

طبق آمار واردات ایران برترین تامین کنندگان ایران است که در حدود سه چهارم (۷۹.۱٪) خریدهای بین المللی آن را شامل می‌شوند: چین (۲۷.۸٪) ، امارات متحده عربی (۱۸.۱٪) ، آلمان (۵٫۹٪)، هند (۵.۶۴٪) ، کره جنوبی (۴.۵۵٪) ، ترکیه (۴.۵٪) ، برزیل (۴.۵٪) ، ایتالیا (۳.۹۳٪) ، روسیه (۲.۳۹٪) و سپس فرانسه (۱.۸۶٪). می باشد.